Wyprawka dla naszego Maluszka vol. 1 – książki wydawnictwa Siedmioróg

Chociaż do porodu zostało jeszcze trochę czasu (mniej niż połowa drogi), już teraz zbieramy wartościowe książki dla naszego Maluszka. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy pierwszą paczkę od wydawnictwa Siedmioróg. Obydwoje jesteśmy bardzo zadowoleni z jej zawartości. Dzisiaj pokażę Wam, co znaleźliśmy w środku i opowiem dlaczego warto inwestować w takie książki.

To nie jest pierwszy raz

Z wydawnictwem Siedmioróg  współpracuję już od trzech lat. Owoce tej współpracy możecie zobaczyć na moim starym blogu, który w tej chwili istnieje jako potwierdzenie wcześniejszych doświadczeń recenzenckich. Dotychczasową współpracę oceniam bardzo dobrze, zarówno pod względem kontaktu, jak i pod względem książek, które otrzymałam od tego wydawnictwa.

Co było w paczce?

książki

Jeszcze dużo czasu upłynie zanim nasz Maluch urośnie i sam będzie w stanie przeczytać te książki. Jednak jako świadomi rodzice już teraz możemy wybierać i przeglądać treści, z którymi będziemy zapoznawać nasze dziecko. W tej recenzji zaprezentuję Wam tylko książki dla najmłodszych. Na “Było? Nie było?” Marii Krüger poświęcę osobny post, ponieważ jest to książka dla starszych dzieci.

Edukacja od początku

Dla mnie jest to aspekt bardzo ważny. Uczymy się przez całe życie, dlatego wszystkimi siłami warto wzmagać w dzieciach ciekawość świata i utrzymywać ją później, kiedy są już starsze. Sama należę do tych osób, które nie potrafią żyć biernie. Lubię dostarczać sobie wartościowe treści i uczyć się nowych rzeczy. Zmęczeni codziennością rodzice często nie mają już siły odpowiadać na nieustanne “a dlaczego?”, “a po co?” swoich dzieci. Moi odpowiadali. Taka cierpliwość się opłaca. Za niecały miesiąc kończę 26 lat, a nadal chętnie stawiam pytania i nie zadowalam się odpowiedzią “To oczywiste”.

“Mowa zwierząt” to książka zbudowana na dźwiękonaśladownictwie. Przy pomocy słów uczy dziecko jakie dźwięki wydają poszczególne zwierzątka. Jest to książeczka uniwersalna, interesująca zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Natomiast “Leśne zwięrzęta” to książka, dzięki której dzieci nauczą się rozróżniać mieszkańców lasu.

książki

wygląd jest ważny

W obydwu książkach znalazły się przepiękne ilustracje. Zwracam na to uwagę, ponieważ bardzo wiele wydawnictw rezygnuje z bogatych i dopracowanych obrazków w książkach dla dzieci, na rzecz uproszczonych form. Moim zdaniem aspekt wizualny jest bardzo ważny zwłaszcza w najmłodszych latach życia. Jasne, później uczymy o tym, że “nie szata zdobi człowieka”, ale na samym początku reagujemy przecież na to, co widzimy, czego dotykamy itd. Odbiór świata jest o wiele prostszy, ale to nie oznacza, że treści, które przyswajamy (również te wizualne) mają być uproszczone.

książki

PRZyGODY TEŻ ucZĄ

“Tajemnica morskiej groty” to typowa dziecięca przygodówka. Wiewiórka Wiórka otrzymuje list od swojego przyjaciela, kraba Bernarda. Krab znalazł się w tarapatach i pilnie potrzebuje pomocy. Wiórka razem ze swoimi przyjaciółmi, wyrusza na pomoc Bernardowi. Z tej książki dziecko dowie się również, jakie zwierzątka zamieszkują morze oraz jakie rzeczy warto zabrać ze sobą, by wziąć udział w morskiej przygodzie.

ksią

CZY WARTO MIEĆ TAKIE KSIĄŻKI?

Warto. Polecam te książeczki uwadze rodziców. Widać, że wspomniane przeze mnie publikacje są solidnie przemyślane pod względem treści, aspektów wizualnych oraz wykonania (książeczki są sztywne i nie wyglądają na takie, które za chwile mogą się rozkleić). Od siebie dodam, że nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy w recenzjach będę się dzielić z Wami reakcjami naszego Malucha na otrzymywane książeczki 😉 A Wy jakie książki polecilibyście swoim dzieciom?

Perfekcyjna nieperfekcjonistka przyglądająca się światu z pozycji niezupełnie bezstronnego obserwatora. Nierzadko z zacięciem satyrycznym. Miłośniczka prostoty i poszukiwaczka piękna w (nie)zwykłej codzienności.