10 pomysłów na to, co robić w jesienne dni

Ten wpis zawdzięczacie Ance, która wyraziła w komentarzu chęć, aby pojawił się on na naszym blogu. Nie ukrywam, że sama lubię rozmaite listy i wyliczenia, dlatego pisanie go było dla mnie samą przyjemnością. Nie przedłużając…

1. Weź posprzątaj

Serio. Może się to wydać dziwne, zwłaszcza tym osobom, które sprzątanie kojarzą z przykrym obowiązkiem. Ja uważam, że nie bez powodu jest to zespół czynności zalecany osobom chorym na depresję. Po pierwsze, w wysprzątanej przestrzeni człowiek czuje się o wiele lepiej. Po drugie, sprzątanie pozwala skupić uwagę na czymś innym i nie myśleć “o głupotach”. Po trzecie, daje szybką satysfakcję, czyli coś i natychmiastowo dostrzegasz efekt swoich działań.

2. Weź aparat i szukaj piękna

Dzisiaj brak aparatu nie jest żadnym problemem. Właściwie każdy ma go w telefonie, wystarczy wyjść z domu i trochę popstrykać. Lubię żyć na przekór. To znaczy, kiedy coś boli ruszać się jak najwięcej. Kiedy na dworze jest brzydko, na przekór temu szukać piękna wokół siebie. A kto wie? Może przy okazji weźmiesz udział w konkursie fotograficznym?

3. Upiecz coś nowego

Nic tak nie ociepla jesieni jak domowe wypieki i testowanie nowych przepisów. Fajnie jest poeksperymentować w kuchni. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym, jeżeli posługujesz się innymi językami. Ja od jakiegoś czasu bardzo chętnie korzystam z przepisów anglojęzycznych. Poszerzam w ten sposób swoje słownictwo i wzbogacam przepiśnik o nowe pozycje.

4. Planszówki, planszówki, planszówki!!!

No bo czemu nie? To świetna podstawa do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. I okazja do rozwijania swojej wyobraźni oraz różnych innych zdolności. Poza tym, jeżeli jesteś rodzicem, możesz połączyć funkcję rozrywkową z edukacyjną.

5. Ciągle szukasz okazji żeby coś zrobić? Zrób to.

Czasami czekamy z jakimś działaniem na dobry moment. Jest to trochę złudne, ponieważ dobry moment nigdy nie nadejdzie jeżeli nie chcemy aby nadszedł. Być może jest coś takiego, czego zawsze chciałaś spróbować, co zawsze chciałaś zrobić. Nie trać czasu i wykonaj dzisiaj pierwszy krok.

6. Udekoruj dom jesiennie

Wybierz się na długi spacer (sama albo…) z dziećmi, pozbierajcie kolorowe liście i szyszki. Zrób z tego zabawę i zaangażuj dzieci do wspólnego robienia dekoracji. Jeżeli nie masz pomysłu na ozdoby, poszukaj inspiracji na Pinterest. Znajdziesz tam mnóstwo inspiracji DIY.

7. Poczytaj książkę

Nie dla każdego jest to dobry pomysł, choć ogólnie czytanie zawsze jest rozwijające. Jeżeli akurat jesteś taką osobą, która łapie stany depresyjne i myśli za dużo, czytanie książki może się nie sprawdzić. W takim wypadku odłóż książkę i zajmij czymś ręce.

8. Poświęć czas na swoje hobby

Każda chwila jest dobra, by wykorzystać ją na to, co lubisz. To może być szydełkowanie, granie na instrumencie, pisanie opowiadań, malowanie, taniec a nawet prowadzenie swojego Bullet Journal. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko Twoja własna wyobraźnia. A jeżeli jeszcze nie masz swojego hobby, albo na aktualne nie masz w danej chwili ochoty, znajdź sobie nowe. Daj sobie czas na próbowanie różnych rzeczy, żeby znaleźć to, co lubisz.

9. Rozpisz sobie listę miejsc, które chcesz odwiedzić

Mało tego. Podziel je sobie na pory roku. Zapisz, które warto odwiedzić latem, a które jesienią. Jeśli masz dziecko, sprawdź, które z tych miejsc są przyjazne dzieciom. Dzięki temu będziesz miała gotową bazę pomysłów na spędzanie czasu na każdą porę roku.

10. Uporządkuj album ze zdjęciami

Nie wiem jak u Was, ale ja mam zawsze jakieś zdjęcia warte uporządkowania. Robię ich bardzo dużo, też dosyć dużo ich wywołuję, ale rzadko mam czas, na ich porządkowanie. Dlatego jest to taka rzecz, którą zawsze warto mieć w spisie rzeczy do zrobienia.

Nie wiem Aniu, czy taki właśnie wpis miałaś na myśli. W każdym razie dziękuję Ci za inspirację i serdecznie pozdrawiam 😊

Perfekcyjna nieperfekcjonistka przyglądająca się światu z pozycji niezupełnie bezstronnego obserwatora. Nierzadko z zacięciem satyrycznym. Miłośniczka prostoty i poszukiwaczka piękna w (nie)zwykłej codzienności.