Grzegorz Kasdepke: Detektyw Pozytywka

To książka dla dzieci pomagająca w treningu responsywnego czytania. Każdy rozdział zakończony jest zagadką sprawdzającą poziom zrozumienia tekstu. Dzięki temu zabiegowi dziecko może jeszcze bardziej wczuć się w opowiadaną historię. A nawet, poczuć się pracownikiem agencji detektywistycznej.

d648287.jpg

Główny bohater…

Głównym bohaterem tej opowieści jest Detektyw Pozytywka. Chuda, optymistyczna i przede wszystkim sympatyczna postać. Detektyw Pozytywka posiada własną agencję detektywistyczną “Różowe okulary”, która znajduje się na piątym piętrze starej kamienicy.

Klientami detektywa są przede wszystkim dzieci i inni mieszkańcy kamienicy. Detektyw nie pracuje za pieniądze. Przyjmuje wynagrodzenie w postaci podziękowań oraz słodyczy. Jego jedyną bronią jest kaktus, który często pojawia się w tle przedstawionych opowiastek.

Detektyw Pozytywka jest bohaterem pozytywnym. Potrafi koncentrować się na rozwiązaniach problemów, a nie na samych problemach. Do zagadek podchodzi z właściwym sobie spokojem i refleksją.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

#uczy logicznego myślenia

#pokazuje, że z właściwym nastawieniem każdy problem da się rozwiązać

#pokazuje bezinteresowną pomoc innym ludziom jako coś wartościowego i pozytywnego

#zawiera ćwiczenia aktywizujące dziecko do twórczej i edukacyjnej zabawy

#wzbudza ciekawość świata

#wspomaga rozumienie związków przyczynowo-skutkowych

Słowo o autorze…

Grzegorz Kasdepke urodził się 4 maja 1972 roku. Z zawodu jest dziennikarzem oraz scenarzystą. Pisze książki dla dzieci i młodzieży. W 2002 roku zdobył nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Przez wiele lat był naczelnym dziecięcego magazynu “Świerszczyk.

Perfekcyjna nieperfekcjonistka przyglądająca się światu z pozycji niezupełnie bezstronnego obserwatora. Nierzadko z zacięciem satyrycznym. Miłośniczka prostoty i poszukiwaczka piękna w (nie)zwykłej codzienności.